28.10.2022

„Józef Rymer – pierwszy wojewoda śląski”

16 lipca mija setna rocznica podpisania w Katowicach dokumentu o przejęciu wschodniej części Górnego Śląska przez Rzeczpospolitą Polską.

Wydarzenie to było rezultatem III powstania śląskiego, ostatniego z trzech zbrojnych zrywów polskiej ludności na Śląsku w latach 1919-1921.

Muzeum Historii Polski przygotowało film poświęcony jednemu z przywódców III powstania śląskiego i pierwszemu wojewodzie śląskiemu po przyłączeniu Śląska do Rzeczpospolitej Polskiej w 1921 r. - Józefowi Rymerowi (1882-1922).

Źródło: MHP

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.