Gra online „Tak zmienił się świat” atrakcją 15. Przystanku Niepodległość
W tym roku główną atrakcją 15. Przystanku Niepodległość jest gra online „Tak zmienił się świat”, której rozgrywki będą odbywać się w dniach 11-15 listopada 2020 - poinformował PAP rzecznik prasowy Muzeum Historii Polski (MHP) Marek Stremecki.
Jak wyjaśnił Stremecki, zagrać można będzie od 11 listopada poprzez aplikację internetową przystanekniepodleglosc.muzhp.pl.
"Tematem przewodnim gry będą przemiany komunikacyjne i kulturowe na początku XX w., a celem pokazanie, jak radio zmieniło życie społeczeństwa i w jaki sposób dzięki nowoczesnej technice otworzyła się dostępność informacji, oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego" - czytamy w przesłanej informacji.
Przypomniano, że "zdobywcy najlepszych wyników w trakcie rozgrywek między 11 a 15 listopada zostaną docenieni atrakcyjnymi nagrodami". "Po 15 listopada, również będzie można zagrać, jednak te rozgrywki online nie będą już nagradzane" - napisano.
Stremecki poinformował, że uzupełnieniem gry będzie dostępny na stronie internetowej MHP quiz tematyczny "Co Ty wiesz o radiu?". "Dla mieszkańców Warszawy udostępniona zostanie przestrzenna wystawa w Ogrodzie Saskim poświęcona historii radia w II RP, będąca jednocześnie rozszerzeniem gry online +Tak zmienił się świat+" - napisał.
"Oto rodzina Marcińskich. W czterech pokojach na drugim piętrze warszawskiej kamienicy mieszkają: Adam Marciński, jego żona Anna, dzieci Janek i Zosia, dziadek Wojciech z babcią Marią, kot Florek i kanarek Ptyś. Każdy z członków rodziny ma swoje zainteresowania, przyzwyczajenia i potrzeby. Dziadek nie wyobraża sobie dnia bez porcji codziennych informacji, Maria uwielbia chodzić do teatru, Adam z Anną chętnie odwiedzają warszawskie kabarety, Janek należy do harcerstwa, uwielbia grać w piłkę nożną, a Zosia najchętniej cały dzień poświęciłaby lekturze. Pewnego dnia w domu pojawia się cudowny wynalazek – magiczne pudełko" - czytamy w opisie gry "Tak zmienił się świat".
Jak wyjaśniono, uczestnicy gry będą mogli śledzić codzienność rodziny Marcińskich. "Rozwiązując kolejne zadania będą mogli zajrzeć do kolejnych pokoi mieszkania na drugim piętrze" - dodano.
"Jak zmieniło się życie państwa Marcińskich, kiedy w domu pojawiło się radio? Czy uda im się pogodzić własne upodobania z zainteresowaniami pozostałych członków rodziny? Może będą to czwartkowe spektakle radiowego Teatru Wyobraźni lub koncerty muzyczne. Które z transmitowanych wydarzeń przykują do odbiornika całą rodzinę – uroczystości państwowe czy imprezy sportowe?" - czytamy w przesłanej informacji. "Może Adam i Anna, zamiast wychodzić wieczorem do kabaretu zostaną w domu i będą się dobrze bawić z artystami +Wesołej Lwowskiej Fali+" - dodano.
Jak napisano, "odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć towarzysząc rodzinie Marcińskich i uczestnicząc w grze".
Podkreślono, że "wówczas również każdy odpowie bezbłędnie na pytania quizu +Co ty wiesz o radiu?+ zamieszczonego na stronie internetowej MHP".
Aby rozpocząć grę, należy zalogować się poprzez aplikację internetową przystanekniepodleglosc.muzhp.pl. "Ta aplikacja jest jednocześnie kartą gry – tam wyświetlają się zadania dla grających online, a także mapa terenu gry w przestrzeni miejskiej" - wyjaśniono.
Gra przeznaczona jest dla uczestników w wieku 12+.
Organizatorem 15. Przystanku Niepodległość jest MHP.(PAP)
autor: Grzegorz Janikowski
gj/ pat/
Copyright
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.