11.11.2018

Budynki na świecie, m.in. słynna wieża w Dubaju, rozświetlone na biało-czerwono

Burdż Chalifa w Dubaju rozświetlony na biało-czerwono. Źródło: Ambasada RP w Abu Zabi Burdż Chalifa w Dubaju rozświetlony na biało-czerwono. Źródło: Ambasada RP w Abu Zabi

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę na całym świecie na biało-czerwono rozświetlają się liczne budynki. Polskie barwy narodowe przybrały m.in. najwyższy budynek na świecie - Burdż Chalifa w Dubaju. piramidy w egipskiej Gizie, wieża telewizyjna w czeskiej Pradze i ratusz w Ostrawie.

O akcjach informuje na Twitterze polski MSZ i ambasady RP w różnych państwach świata.

W dniu hucznie obchodzonego Święta Niepodległości na biało-czerwono świecą się m.in. najwyższy budynek na świecie Burdż Chalifa w Dubaju, gmach polskiego Honorowego Konsulatu Generalnego w filipińskiej Manili, pomnik Trzech Krzyży górujący nad Wilnem i dwa wileńskie mosty, Most Łańcuchowy w Budapeszcie, a także Most Parkowy w Kijowie.

Z kolei w sobotę w kolorach polskich barw narodowych rozświetlono m.in. Bibliotekę Polską w Paryżu, gmach ratusza w Tel Awiwie, budynek fińskiego MSZ w Helsinkach, diabelski młyn w Los Angeles czy słynne Wieże Kuwejckie. (PAP)

ulb/ ptg/ kar/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.