18.06.2022

Koncert „Już nie zapomnisz mnie”: sentymentalna podróż do II RP – w niedzielę

Koncert „Już nie zapomnisz mnie” Koncert „Już nie zapomnisz mnie”

W niedzielę w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się widowisko muzyczne „Już nie zapomnisz mnie” z cyklu „Artyści Andersa”. Koncert – jak wskazuje IPN, jego organizator – jest sentymentalną podróżą w czasy II Rzeczpospolitej.

"Podczas koncertu +Już nie zapomnisz mnie+ z cyklu +Artyści Andersa+ chcemy zabrać widzów w sentymentalną podróż w czasy Drugiej Rzeczpospolitej" - powiedziała PAP rzeczniczka gdańskiego oddziału IPN Izabella Krużyńska. Dodała, że lata międzywojenne to kopalnia pięknych utworów, których jak sam tytuł koncertu wskazuje - nie da się zapomnieć.

"W trakcie koncertu muzyka będzie przeplatać się z historią, w 80. rocznicę wędrówki armii gen. Andersa chcemy wlaśnie piękną melodią upamiętnić losy ludności cywilnej ewakuowanej z ZSRS i wybitne pokolenie twórców, które towarzyszyło polskiej armii na całym szlaku bojowym, tworząc unikatowy zespół +Polska Parada+" - zapowiadała Krużyńska.

Rzeczniczka gdańskiego IPN przypomniała, że tworząca się w Związku Sowieckim Armia gen. Andersa, stała się azylem dla znajdujących się na tym terenie artystów. "Pozostawili oni po sobie utwory, które do dziś nucimy z nostalgią i za to chcemy im podziękować i oddać hołd w najbliższą niedzielę" - dodała.

Autorem koncertu jest Daniel Nosewicz, kompozytor, dyrygent i gitarzysta, który przygotował znane przedwojenne utwory w nowoczesnych aranżacjach. Wykona je 28 osobowa orkiestra.

Koncert wypełniony będzie improwizacjami solistów. W programie są zarówno utwory solowe, duety, a także instrumentalne wersje znanych polskich piosenek.

Przeboje takie jak: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "To ostatnia niedziela", "Na pierwszy znak", "Już nigdy" czy "Miłość ci wszystko wybaczy" wykonają: Sylwia Różycka, aktorka scen muzycznych i Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser spektakli muzycznych, musicali i koncertów.

Koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 19 w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Bilety na widowisko zostały wyprzedane.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ mark/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.