04.11.2018

Koncert Kate Liu w Los Angeles z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Kate Liu. Fot. PAP/R. Pietruszka Kate Liu. Fot. PAP/R. Pietruszka

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałek, 5 listopada, w Zipper Hall odbędzie się koncert z udziałem amerykańskiej pianistki Kate Liu. W repertuarze utwory Paderewskiego, Chopina i Beethovena.

Organizatorami koncertu są Polska Fundacja Narodowa we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Los Angeles.

Koncert z udziałem pianistki Kate Liu, laureatki Brązowego Medalu 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 r. odbędzie się 5 listopada o godz. 19 czasu lokalnego w Zipper Hall – jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Los Angeles. W repertuarze znajdują się utwory Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz Ludwiga van Beethovena.

Po koncercie, w którym udział wezmą korpus konsularny, przedstawiciele władz lokalnych oraz Polonii amerykańskiej, odbędzie się przyjęcie, na którym serwowane będzie wino pochodzące z winnicy założonej przez Ignacego Paderewskiego. "Ignacy Paderewski był jednym z pionierów przemysłu winiarskiego w Kalifornii. Założone przez siebie winnice zasadził szczepem winogron o nazwie zinfandel. Winnice stworzone przez Paderewskiego funkcjonują do dzisiaj" - podała Polska Fundacja Narodowa.

Przyjęcie organizuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Gościem honorowym wydarzenia będzie pełnomocniczka rządu ds. dialogu międzynarodowego, senator PiS Anna Maria Anders.

Kate Liu w 2015 r. podbiła serca obserwatorów wykonaniem mazurków podczas 17. Konkursu Chopinowskiego. Choć ostatecznie zdobyła III miejsce, zapadła wszystkim w pamięć jako faworytka publiczności. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ wj/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.