25.10.2018

MON: akcja „Życzenia dla Polski - wpiszmy się do Księgi na stulecie niepodległości”

Polska flaga. Fot. PAP/P. Kula Polska flaga. Fot. PAP/P. Kula

Szef MON Mariusz Błaszczak zaprasza Polaków do udziału w akcji „Życzenia dla Polski - wpiszmy się do Księgi na stulecie niepodległości”. Księga pamiątkowa będzie dostępna w Warszawie, na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego.

"W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wszyscy obywatele Rzeczypospolitej mają niepowtarzalną okazję, by umieścić swoje życzenia dla Ojczyzny w Księdze Pamiątkowej +Życzenia dla Polski z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości+" - podkreśliły w komunikacie służby prasowe MON.

Jak poinformowały, Księga Pamiątkowa została w czwartek wystawiona na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie i będzie tam dostępna do 11 listopada - dnia Narodowego Święta Niepodległości. Księga będzie dostępna w godzinach 10-15.

"Zachęcamy do odwiedzenia Grobu Nieznanego Żołnierza, przy którym oficerowie Pułku Ochrony sprawują pieczę nad księgą z życzeniami obywateli całego kraju. Wpisu można dokonać indywidualnie a także w imieniu całej rodziny, szkoły, instytucji, organizacji czy firmy" - czytamy w komunikacie.

W Księdze na jej pierwszej stronie swój wpis złożył szef MON Mariusz Błaszczak, pomysłodawca przedsięwzięcia. "Napiszmy za co Polskę kochamy, cenimy i szanujemy, z czego jesteśmy dumni" - zachęca minister. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mrr/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.