20.10.2021 aktualizacja 21.10.2021

Muzeum Historii Polski udostępniło cykl audiobooków pt. „Cuda Polski”

Źródło: www.twitter.com/MuzHistPolski Źródło: www.twitter.com/MuzHistPolski

Muzeum Historii Polski (MHP) udostępniło cykl audiobooków pt. „Cuda Polski” nagranych przez Danutę Stenkę, Wiktora Zborowskiego, Olgę Bołądź, Marcina Bosaka i Krzysztofa Czeczota – poinformował PAP rzecznik prasowy MHP Marek Stremecki.

"W okresie II Rzeczypospolitej seria ilustrowanych przewodników +Cuda Polski+ była niezwykle popularna i odgrywała ważną rolę w budowaniu wśród Polaków dumy z własnego kraju, świadomości jego przyrodniczych walorów i bogatej historii. Współczesnym odbiorcom +Cuda Polski+ pomogą zrozumieć, jak wyglądał nasz kraj w dwudziestoleciu międzywojennym, jak patrzyliśmy wówczas na naszą historię i z czego byliśmy dumni" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Jak wyjaśniono, "ich autorami są najlepsi polscy pisarze tamtego czasu". "Muzeum Historii Polski wybrało do nagrania pięć tytułów: +Warszawę+ Aleksandra Janowskiego, +Polesie+ i +Huculszczyznę+ Ferdynanda A. Ossendowskiego, +Morze i Pomorze+ Jerzego Smoleńskiego, +Sandomierskie+ Aleksandra Patkowskiego" - napisano.

Podkreślono, że "wszystkie książki z serii są czytane przez znanych aktorów: Danutę Stenkę, Wiktora Zborowskiego, Olgę Bołądź, Marcina Bosaka oraz Krzysztofa Czeczota".

Cykl audiobooków został bezpłatnie udostępniony na portalu muzhp.pl, na kanale YouTube MHP, w aplikacji Audioteka, a także w księgarni internetowej Publio.

Audiobooki historyczne "Cuda Polski" zostały sfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-22.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.