11.06.2020

Od piątku ponownie otwarte Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919 w Poznaniu

Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Fot. PAP/M. Zakrzewski Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Fot. PAP/M. Zakrzewski

Od piątku otwarte dla zwiedzających będzie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919 w Odwachu na poznańskim Starym Rynku. To kolejny oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości wznawiający działalność po przerwie związanej z epidemią.

Rzecznik Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości (WMN) Anna Sochacka poinformowała, że początkowo czynna będzie tylko górna część ekspozycji. Będzie ją można zwiedzać od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 15.00.

"Od 1 lipca będzie można już zwiedzać całe Muzeum Powstania Wielkopolskiego przez sześć dni w tygodniu. Do odwołania niedostępne będę elementy multimedialne wystawy" – dodała.

Od środy 17 czerwca WMN otworzy dla zwiedzających Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, w którym zmodernizowano stałą ekspozycję.

W drugiej połowie maja, po przerwie spowodowanej epidemią, WMN otworzyło dla zwiedzających plenerowe ekspozycje w Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli, tzw. lewy majdan Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII oraz Muzeum Armii Poznań.

Do czasu całkowitego zniesienia ograniczeń w zwiedzaniu w oddziałach WMN obowiązują bilety w specjalnej cenie – 5 zł normalny i 3 zł ulgowy (w Forcie VII – 2 zł). Regulaminy zwiedzania dostosowano do stanu epidemii COVID-19. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ joz/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.