17.05.2018

PGE: akcja "Lasy pełne energii" - posadzono ponad 100 tys. drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości

„Lasy pełne energii" w Łódzkiem. Źródło: Lasy Państwowe „Lasy pełne energii" w Łódzkiem. Źródło: Lasy Państwowe

Podczas trwającej przez cały kwiecień akcji w ramach projektu "Lasy pełne energii" pracownicy Grupy PGE z rodzinami i lokalnymi społecznościami posadzili ponad 100 tys. drzew - poinformowała Grupa PGE w czwartek w komunikacie.

To jedno z działań PGE wpisujących się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - dodaje komunikat.

"Realizowana od 18 lat akcja ekologiczna zainicjowana została w PGE Dystrybucja, a z czasem rozwijana była przez pracowników pozostałych spółek Grupy PGE. Tej wiosny pracownicy PGE, we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, szkołami oraz lokalnymi społecznościami, posadzili drzewa na terenie 14 województw" - czytamy w komunikacie.

"Najwięcej, bo aż 77 500 młodych drzew posadzono na terenie działania siedmiu oddziałów PGE Dystrybucja. Podczas 14 spotkań uczniowie placówek oświatowych, harcerze oraz energetycy posadzili drzewa w 10 nadleśnictwach. Na terenie działania całej spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna posadzono 14 450 drzewek w 4 nadleśnictwach, energetycy ze spółki PGE Energia Ciepła posadzili prawie 10 000 drzewek w 6 nadleśnictwach, a na terenie działania PGE Obrót w kolejnych 4 nadleśnictwach posadzono 5 000 drzewek. Spółki Grupy PGE, których siedziby znajdują się w Warszawie, posadziły we współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Sokołów, swój las dębowy na Mazowszu, liczący około 2 000 sadzonek. Wspólnym wysiłkiem pracowników spółek Grupy PGE, ich bliskich, Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w całej Polsce oraz lokalnych społeczności, posadzono 108 950 drzew" - dodaje komunikat.

Akcja "Lasy pełne energii" jest jednym z projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowanych w Grupie PGE - zwraca uwagę komunikat. Kierowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych, ale także do pracowników spółek Grupy PGE oraz ich rodzin.

"Grupa PGE ma świadomość wywierania wpływu na otoczenie i podejmuje wiele działań w celu ochrony środowiska naturalnego. Lasy na terenie działania Grupy sadzone są przez cały rok. Jeszcze przed rozpoczęciem prac wydobywczych PGE przygotowuje projekty mające na celu rekultywację terenów, na których prowadzi swoją działalność. Rekultywacja terenów pogórniczych, m.in. w celu zagospodarowania ich jako obszarów leśnych, planowana jest z wieloletnim wyprzedzeniem" - czytamy. (PAP)

pś/ dym/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.