16.06.2018

Płockie Dni Chemika - koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Eugeniusz Bodo. Fot. PAP/CAF/Reprodukcja Eugeniusz Bodo. Fot. PAP/CAF/Reprodukcja

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę wieczorem uczestników odbywającego się w Płocku festynu rodzinnego z okazji Dni Chemika, które tradycyjne zorganizował tam PKN Orlen. Szef rządu zwiedził m.in. strefę nauki i multimedialną ekspozycję na 100-lecie niepodległości Polski.

Podczas trwającego kilkadziesiąt minut spaceru i rozmów z uczestnikami pikniku, premier Morawiecki rozdawał przygotowane z okazji jubileuszu niepodległości biało-czerwone flagi. Były też wspólne fotografie, w tym z najmłodszymi gośćmi rodzinnego festynu.

W trakcie spaceru premier Morawiecki odwiedził m.in. namiot z interaktywnym muzeum, w którym dzięki nowoczesnym technologiom zobaczyć można najważniejsze wydarzenia w Polsce z lat 20. i 30. XX wieku, a także wykonać pamiątkową fotografię w stylistyce z tamtej epoki.

Szefowi rządu towarzyszyli prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, parlamentarzyści PiS, w tym posłowie Anna Cicholska i Waldemar Olejniczak, a także szefowa lokalnych struktur tej partii Wioletta Kulpa, która jest kandydatką na prezydenta Płocka w nadchodzących wyborach samorządowych.

Głównym wydarzeniem sobotnich płockich Dni Chemika jest wieczorny koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas którego usłyszeć będzie można współczesne aranżacje kilkunastu rodzimych szlagierów z lat 20. i 30. XX wieku, w tym piosenki popularnych wówczas artystów, jak Eugeniusz Bodo, Jan Kiepura czy Zula Pogorzelska. Utwory, a wśród nich takie przeboje, jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą” mają zaprezentować uczestnicy „The Voice of Poland„ - Arek Kłusowski, Mateusz Grędziński, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret, Małgorzata Nakonieczna, którzy wystąpią wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Dni Chemika w Płocku to cykl imprez artystycznych, edukacyjnych i sportowych organizowanych od lat przez PKN Orlen - największą w Polsce spółkę branży rafineryjno-petrochemicznej, której siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się właśnie w tym mieście. W tym roku płockie Dni Chemika zaplanowano na 16 i 17 czerwca. W programie przewidziano m.in. festyn rodzinny, zawody sportowe z 11 dyscyplin Orlen Olimpiada i konkurs Talentiada w trzech kategoriach: śpiew, taniec oraz open - obejmującej inne formy artystyczne, dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat.

PKN Orlen jest jednym z największych koncernów rafineryjno-petrochemicznych w Europie. W ostatnim czasie spółka ogłosiła, że w ciągu najbliższych 5 lat zamierza przeznaczyć na inwestycje w rozwój swego segmentu petrochemicznego 8,3 mld zł. Wśród planowanych przedsięwzięć znalazły się: rozbudowa kompleksu olefin i budowa nowej instalacji fenolu, a także budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku, a we włocławskim Anwilu z grupy płockiego koncernu – budowa kompleksu produkcyjnego pochodnych aromatów.Ogłaszając program inwestycyjny dla segmentu petrochemicznego, PKN Orlen podkreślił, że celem jest wzmocnienie spółki oraz polskiej gospodarki, w tym poprzez podniesienie zdolności eksportowych. (PAP)

mb/ mhr/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.