14.04.2018

Poznań: 100. rocznica odzyskania niepodległości upamiętniona na kartach PEKA

Limitowana kolekcja kart PEKA z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Źródło: Urząd Miasta Poznania Limitowana kolekcja kart PEKA z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Źródło: Urząd Miasta Poznania

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie upamiętniona na Poznańskiej Elektronicznej Karcie Aglomeracyjnej (PEKA). Karty z limitowanej serii dostępne będą dla użytkowników na przełomie października i listopada.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, ze swoją inicjatywą uczczenia tej rocznicy wyszedł Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. W ramach przeprowadzonego konkursu, wyłoniono cztery projekty graficzne, które zostaną wykorzystane podczas tworzenia nowej, limitowanej kolekcji kart Poznańskiej Elektronicznej Karcie Aglomeracyjnej (PEKA) na okaziciela.

Na konkurs wpłynęło łącznie 11 projektów. Komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. spójność z tematem, czytelność zastosowanych grafik i czcionek, kompozycję barw oraz estetykę wykonania.

"Dziękujemy uczestnikom konkursu za zaangażowanie i kreatywność, która sprawiła, że wszystkie projekty, choć dotyczą tego samego wydarzenia, bardzo się od siebie różnią. Istotne są nawiązania do Powstania Wielkopolskiego i Poznania" – zaznaczył zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Daniel Wawrzyniak tłumaczył, że wyraźną przewagę uzyskały cztery projekty i to one znajdą się na kolekcjonerskich kartach PEKA. Zwycięskie projekty stworzyli: Sonia Kaczmarek, Jacek Kaliński, Miłosz Leśniewski oraz Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński.

Karty z limitowanej kolekcji zostaną wyprodukowane w liczbie 10 tys. kart, po 2,5 tys. z każdego wzoru. Kolekcjonerska PEKA dostępna będzie w sprzedaży na przełomie października i listopada. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ hgt/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.