06.10.2018

Premier: apeluję, abyśmy jednością uhonorowali ojców i dziadów, którzy wywalczyli niepodległość

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/T. Żmijewski Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/T. Żmijewski

Apeluję o to abyśmy 11 listopada taką pewną jednością uhonorowali naszych wspaniałych ojców i dziadów, którzy wywalczyli naszą niepodległość - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie).

W czasie spotkania szef rządu zwrócił uwagę, że odbywa się ono w pobliżu pomnika upamiętniającego odzyskanie niepodległości przez Polskę - Bohaterom Walk o Wolność. W tym kontekście Morawiecki przypomniał swoje słowa wypowiedziane 1 września na Westerplatte. "Żeby niezależnie od sporów politycznych, które teraz są takie z dużym natężeniem, tak jak zaapelowałem 1 września, apeluję o to, abyśmy 11 listopada, aby uhonorować tych naszych wspaniałych ojców i dziadów, którzy wywalczyli naszą niepodległość" - powiedział premier.

"Żebyśmy im podziękowali taką pewną jednością, wyjęciem poza nawias sporu politycznego tych kilku dni, tak jak prosiłem 1 września, to dalej proszę wszystkich" - mówił.

"Ja w to wierzę, że dla dobra Polski warto współpracować z każdym, ale najprzyjemniej się współpracuje z naszymi kandydatami" - dodał premier.

Morawiecki odniósł się też do kandydata PiS na burmistrza Radzynia Podlaskiego, wyrażając nadzieję, że "będzie dotrzymywał słowa, tak jak to pokazał". "Bo odważnie, tak jak obiecał, rozwiązał np. straż miejską. Tak jak obiecał, tak zrobił, a to nie zawsze jest takie popularne w różnych miastach" - mówił szef rządu.

"Liczy się słowo, liczy się wiarygodność. To, co obiecujemy, to dotrzymujemy słowa. Tak działamy w rządzie i tak będziemy działać w samorządzie" - podkreślił.

Morawiecki zwracając się do zebranych mieszkańców wyraził też przekonanie, że w dobrej współpracy "między rządem i samorządem, powiatem waszym i tutaj burmistrzem zbudujemy Lubelszczyznę i Polskę silniejszą, szczęśliwszą, bardziej zasobną i bardziej dumną".

"Wierzę, że razem osiągniemy ten sukces, razem będziemy zwyciężać. Zwyciężać dla Polski" - dodał szef rządu. (PAP)

Autorzy: Rafał Białkowski, Renata Chrzanowska

rbk/ ren/ mhr/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.