14.04.2018

Premier: od 2 maja na budynkach administracji będą wisieć polskie flagi

Premier Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Fot. PAP/R. Pietruszka Premier Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Fot. PAP/R. Pietruszka

Rok 2018 to rok nadzwyczajny, rok odzyskania niepodległości; postanowiłem, że od 2 maja, od Dnia Flagi przez cały rok na budynkach administracji publicznej wisieć będą polskie flagi - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

W przemówieniu wygłoszonym podczas sobotnie konwencji Prawa i Sprawiedliwości, premier nawiązał do przypadającej w listopadzie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że rok 2018 jest z tego względu "nadzwyczajny".

"Dlatego postanowiłem, że na wszystkich budynkach administracji publicznej, administracji rządowej, od Dnia Flagi, od 2 maja, przez cały rok jubileuszu niepodległości wisieć będą polskie flagi" - oświadczył szef rządu.

Dodał, że narodowe barwy jednoczą Polaków wokół dobra. "Pokazała to II wojna światowa, gdy jako naród zdaliśmy egzamin, pokazała to +Solidarność+" - zauważył.

Morawiecki podkreślił też wagę starań o to, by Polska była silna oraz "lepsza dla wszystkich". "Marzyliśmy i marzymy o Polsce +szklanych domów+, a nie +szklanych sufitów+" - oświadczył.

"Dzięki naszym wysiłkom Polska jest dziś lepsza; bardziej sprawiedliwa, bardziej zasobna, bardziej równa dla wszystkich" - powiedział premier.

Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym - oświadczył na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy w Warszawie premier. Wprowadzenie wyprawki to jeden z zapowiedzianych przez szefa rządu na warszawskiej konwencji projektów.

"Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia osiemnastego roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym" - powiedział Morawiecki. Środki te - dodał - będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców.

"Rodzice wiedzą zresztą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci; my ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim" - podkreślił premier.

Jak zaznaczył, projekt wyprawki szkolnej to "kolejny wielki, ważny element" programu społecznego Zjednoczonej Prawicy.(PAP)

zub/ rbk/ mro/

msom/ mro/ rbk/ par/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.