13.10.2018

Premier: prowadzimy rozmowy ws. marszu 11 listopada

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/A. Reszko Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/A. Reszko

Prowadzimy rozmowy w sprawie marszu 11 listopada, proszę, żeby były tego dnia biało-czerwone flagi, a nie transparenty - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla RMF FM w sobotę.

Premier pytany o apel szefa RE Donalda Tuska, żeby wspólnie świętować 100-lecie niepodległości odpowiedział, że cieszy się, że Tusk oraz niektórzy inni przedstawiciele opozycji "podchwytują" jego słowa.

"Prowadzimy rozmowy z jedną stroną, drugą stroną, organizatorami marszu. Mam nadzieję, że może się uda" - powiedział Morawiecki.

"Proszę, żeby były biało-czerwone flagi, żeby nie było transparentów" - dodał.

Morawiecki pytany, czy pójdzie w marszu 11 listopada obok Tuska, lidera PO Grzegorza Schetyny, szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza odpowiedział: "poszedłbym obok każdego z ogromnego szacunku i wdzięczności dla naszych przodków". (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mkr/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.