08.01.2018

PSL chce, by każda gmina w Polsce otrzymała przynajmniej 50 tys. zł na 100-lecie niepodległości

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/L. Szymański Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/L. Szymański

PSL zgłosi we wtorek poprawkę do projektu budżetu państwa na 2018 r. przewidującą, by każda gmina w Polsce otrzymała przynajmniej 50 tys. zł. na uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości - zapowiedział w poniedziałek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się projektem budżetu na 2018 rok.

Kosiniak-Kamysz na poniedziałkowym briefingu w Sejmie zapowiedział, że we wtorek PSL zgłosi poprawkę do budżetu, która przewiduje przyznanie każdej gminie w Polsce przynajmniej 50 tys. zł na uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

"To mają być uroczystości powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych, nie tylko przy pomnikach w Warszawie i w największych miastach w Polsce, ale w najmniejszej polskiej wsi, w najmniejszej polskiej gminie" - mówił lider PSL.

Według niego przeznaczenie tych pieniędzy gminom "to wielka inwestycja w patriotyzm, w lekcje historii, pikniki patriotyczne". "W takie świętowanie powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych, gdzie będą też przedstawieni bohaterowie Polski lokalnej" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.(PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ par/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.