03.10.2018 aktualizacja 04.10.2018

Rejs Niepodległości: „Dar Młodzieży” wpłynął do portu w Dżakarcie

Szczecin, 12.06.2018. „Dar Młodzieży” wpływa do portu w Szczecinie, aby wziąć udział w Światowych Dniach Morza. „Dar Młodzieży” jest w trakcie Rejsu Niepodległości, wyprawy dookoła świata, zorganizowanego dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Fot. PAP/M. Bielecki Szczecin, 12.06.2018. „Dar Młodzieży” wpływa do portu w Szczecinie, aby wziąć udział w Światowych Dniach Morza. „Dar Młodzieży” jest w trakcie Rejsu Niepodległości, wyprawy dookoła świata, zorganizowanego dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Fot. PAP/M. Bielecki

„Dar Młodzieży” odbywający rejs dookoła świata dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wpłynął we wtorek do portu w Dżakarcie. O przybyciu do stolicy Indonezji poinformowała w środę PAP wiceprezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Monika Mostowska.

Na pokładzie polskiego żaglowca miały miejsce oficjalne spotkania dyplomatyczne m.in. z nuncjuszem apostolskim, przedstawicielami ambasady Panamy w Indonezji oraz indonezyjską młodzieżą - poinformowała Monika Mostowska.

Ksiądz Jerzy Limanówka z Fundacji Salvatti.pl (Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej, która jest współorganizatorem Rejsu Niepodległości - PAP) opowiadał o przygotowaniach uczestników wyprawy do jej kulminacyjnego punktu - Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Relacje z Dżakarty przekazuje na bieżąco pallotyńskie radio: pallotti.fm. Na whatsappie istnieje możliwość kontaktu z ks. Limanówką.

Rejs Niepodległości, rozpoczęty w maju w Gdyni, ma potrwać do marca 2019 r. Żaglowiec opłynie kulę ziemską, docierając do ponad dwudziestu dużych portów morskich. Dotychczas "Dar Młodzieży" odwiedził m.in. Kopenhagę, Stavanger w Norwegii, francuskie Bordeaux, hiszpańską Teneryfę i stolicę Senegalu, Dakar.

"Dar Młodzieży" odwiedzi jeszcze m.in. Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Panamę oraz Londyn.

W rejsie szkolnej fregaty, który służy również promocji Polski, uczestniczą studenci szkół morskich oraz laureaci konkursu związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorami wyprawy są: Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna. Do głównych darczyńców Rejsu Niepodległości należą: Orlen, Tauron i Polska Fundacja Narodowa.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

PAP SACopyright

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.