16.09.2018

Toruń: tłumy na koncercie „Wolności!” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Krzysztof Zalewski. 07.2018. Fot. PAP/J. Kaczmarczyk Krzysztof Zalewski. 07.2018. Fot. PAP/J. Kaczmarczyk

Tłumy uczestniczyły w niedzielny wieczór w koncercie „Wolności!” w Toruniu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie pojawili się m.in. Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Katarzyna Nosowska i Muniek Staszczyk.

Koncert odbył się na placu za Urzędem Marszałkowskim. Samorząd wojewódzki był organizatorem wydarzenia. Organizatorzy podkreślali od początku, że nie chodzi o jedną wolność, ale wolności - różne, tak indywidualne jak i zbiorowe.

Wśród gwiazd, które pojawiły się w niedzielę na scenie byli lider i wokalista T.Love Muniek Staszczyk, wokalistki Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Katarzyna Nosowska oraz Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski.

Artyści wykonywali swoje przeboje związane z Polską i pojęciem wolności, ale również zaprezentowali własne interpretacje znanych piosenek, które nawiązują w swojej treści do tej tematyki.

"Cieszę się, że w Toruniu pojawili się tak znani i lubiani artyści. Dla mnie wolność to szacunek dla innych oraz ich poglądów, a także możliwość wyrażania własnych racji" - powiedział PAP Andrzej Korpacz, który pojawił się na koncercie z całą rodziną.

Anita z Rubinkowa dodała, że rok 2018 jej zdaniem obfituje w mieście w ciekawe wydarzenia kulturalne związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Szczególnie czekałam na występ Krzysztofa Zalewskiego. Jego utwory są dla mnie synonimem wolności artystycznej. Szczególnie uwielbiam jego wykonania piosenek Republiki - zespołu symbolu w naszym mieście" - dodała.

Plac za Urzędem Marszałkowskim szczelnie wypełnił się torunianami i gośćmi. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ mhr/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.