10.11.2020

Wystawa „Kobiety dla Niepodległej” online w Muzeum Niepodległości

Wystawa „Kobiety dla Niepodległej”. Źródło: Muzeum Niepodległości Wystawa „Kobiety dla Niepodległej”. Źródło: Muzeum Niepodległości

W związku z ponownym zamknięciem instytucji kultury, Muzeum Niepodległości (MN) w Warszawie udostępniło online wystawę „Kobiety dla Niepodległej” - poinformowała PAP Magdalena Kukawska z dział promocji i marketingu MN.

"Na wystawie prezentujemy pięć obrazów przedstawiających trzy kobiety, których niezłomna postawa była symbolem walki o wolną Polskę – Annę Gudzińską, Halinę Krahelską oraz Marię Dulębiankę. O obrazach prezentowanych na wystawie opowiedzą dr hab. Jolanta Załęczny, dr Beata Michalec, dr Izabela Mościcka, Ewelina Pilawa oraz Natalia Roszkowska" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Jak wyjaśniła Kukawska, wśród prezentowanych dzieł znajdą się m.in. obrazy Aleksandra Sochaczewskiego. "Kolekcja jego obrazów i szkiców jest na stałe prezentowana w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – oddziale Muzeum Niepodległości w Warszawie" - napisała.

Film z wernisażu oraz prezentacji dzieł dostępny jest na Fb Muzeum Niepodległości.

Wystawa "Kobiety dla Niepodległej" powstała w ramach przedsięwzięcia "Galeria Malarstwa Historycznego", które jest realizowane w MN od 2018 r.

Więcej informacji na stronach: https://www.facebook.com/MuzeumNiepodleglosci/videos/862536094576349 i http://muzeum-niepodleglosci.pl/xpawilon/wydarzenia/kobiety-dla-niepodleglej/. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ dki/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.