16.11.2020

Z okazji Dnia Służby Zagranicznej szef MSZ i dyrektor generalny SZ odsłonili popiersie Józefa Piłsudskiego

W siedzibie głównej MSZ szef resortu Zbigniew Rau i dyrektor generalny Służby Zagranicznej Andrzej Papierz odsłonili popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego. Źródło: Twitter MSZ W siedzibie głównej MSZ szef resortu Zbigniew Rau i dyrektor generalny Służby Zagranicznej Andrzej Papierz odsłonili popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego. Źródło: Twitter MSZ

Z okazji Dnia Służby Zagranicznej w siedzibie głównej MSZ szef resortu Zbigniew Rau i dyrektor generalny Służby Zagranicznej Andrzej Papierz odsłonili popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"Z okazji #DSZ2020 w siedzibie głównej #MSZ min. @RauZbigniew i DG @AndrzejPapierz odsłonili popiersie Józefa Piłsudskiego" - podkreśliło MSZ.

"To właśnie na pamiątkę depeszy notyfikującej powstanie państwa polskiego, wysłanej przez Marszałka 16.11.1918, obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej" - dodał resort spraw zagranicznych. Do wpisu dołączono zdjęcia z uroczystości.

We wcześniejszym wpisie na Twitterze MSZ podkreśliło, że w związku z obchodzonym Dniem Służby Zagranicznej, prezydent Andrzej Duda przyjął ministra Zbigniewa Raua i Andrzeja Papierza. W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim uczestniczył też szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Resort zaznaczył, że ze względu na pandemię, nie odbyło się tradycyjne spotkanie z dyplomatami. Również do tego wpisu dołączono zdjęcia ze spotkania.

Dzień Służby Zagranicznej został ustanowiony w 2009 r. na pamiątkę rozesłania 16 listopada 1918 r. przez marszałka Józefa Piłsudskiego depeszy do przywódców państw świata, w której informował o powstaniu państwa polskiego.

Co roku z tej okazji odbywały się obchody w resorcie dyplomacji z udziałem jego kierownictwa, można było zwiedzić siedzibę ministerstwa przy alei Szucha w Warszawie. W tym roku jednak z powodu pandemii koronawirusa szef MSZ złożył życzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych. (PAP)

ero/ godl/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.