14.05.2020

Zmiany w programie dotacyjnym „Niepodległa” na 2020 rok

Źródło: Biuro Programu „Niepodległa” Źródło: Biuro Programu „Niepodległa”

Możliwość wprowadzenia przez beneficjentów zmian w zakresie realizowanych projektów zarówno merytorycznych, jak i finansowych – to jedno z ułatwień w zasadach realizacji projektów programu dotacyjnego „Niepodległa” na 2020 rok, które wprowadził minister kultury Piotr Gliński.

"Informujemy, że decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Programie +Niepodległa+ na 2020 rok zostały wprowadzone zmiany ułatwiające realizację projektów w trakcie obowiązywania stanu epidemii" - poinformowano w czwartek na stronie Biura Programu "Niepodległa".

Przekazano, że w zasadach realizacji projektów dopuszczono "możliwość wprowadzenia przez beneficjentów zmian w zakresie realizowanych projektów zarówno merytorycznych jak i finansowych np. realizacja zadania całkowicie online czy też zmniejszenie lub całkowita rezygnacja z zadeklarowanego wkładu własnego". Dodano, że "katalog kosztów kwalifikowanych został rozszerzony o pozycje umożliwiające realizację projektów online" oraz, że "termin realizacji projektów został wydłużony do 10 grudnia 2020 r".

Zaznaczono, że "powyższe udogodnienia dotyczą realizacji projektów w roku 2020 a na ich wprowadzenie wymagana jest zgoda Dyrektora BPN". "Powyższe zmiany nie dają możliwości przeniesienia realizacji zadania i wydatkowania przyznanych środków na rok 2021" - podkreślono.

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2020/05/OG%C5%81OSZENIE-MINISTRA-KULTURY-I-DZIEDZICTWA-NARODOWEGO-w-sprawie-zmian-w-zakresie-realizacji-zada%C5%84-finansowanych.pdf. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ itm/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.