23.07.2018 aktualizacja 25.07.2018

IPN: wakacje z historią i komiksem w Katowicach

23.07.2018 - 09.08.2018 Warsztaty komiksowe w Katowicach Warsztaty komiksowe w Katowicach

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będzie motywem przewodnim warsztatów komiksowych, organizowanych podczas wakacji w Katowicach przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Katowice Miasto Ogrodów.

Warsztaty, adresowane do dzieci od 10. roku życia, poprowadzą Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki, autorzy komiksów, okładek do książek i czasopism, ilustracji, plakatów oraz grafik. Do ich najbardziej znanych i cenionych prac należy trzyczęściowy komiks "Monte Cassino".

Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do tematyki setnej rocznicy polskiej niepodległości. Prowadzący wyjaśnią też, w jaki sposób powstaje komiks. „Pokażemy uczestnikom, gdzie szukać inspiracji, pomysłów na książki, filmy albo gry komputerowe, jak napisać scenariusz do historii, którą wymyślą i jak przygotować do tego scenariusza storyboard. Wreszcie - jak narysować komiks. Naszym celem jest pokazanie uczestnikom, że jeśli tylko będą chcieli, mogą być nie tylko biernymi odbiorcami kultury, ale i jej twórcami” – zapowiadają Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki.

Zaplanowano dwa cykle warsztatów – w terminie 23 – 26 lipca 2018 r. oraz 6 – 9 sierpnia 2018 r., w godzinach od 12.00 do 14.00. Zajęcia będą się odbywać w Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach Przystanek Historia. Są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ wj/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.