23.05.2018

Konkurs dla młodzieży „Ślady niepodległości”

31.05.2018

Dom Spotkań z Historią zachęca uczniów warszawskich szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie "Ślady niepodległości" na reportaż literacki lub fotoreportaż, które opowiedzą o współcześnie istniejących śladach wydarzeń sprzed stu lat.

Konkursowi towarzyszyć będą warsztaty reporterskie i fotograficzne oraz spotkania z reporterami. Nagrodą główną jest wycieczka do Wilna.

Temat: ślady dwudziestolecia w najbliższym otoczeniu na podstawie dostępnych źródeł historycznych: architektury, topografii miasta, literatury, źródeł historycznych, fotografii, wspomnień. (Najbliższe otoczenie rozumiane jako rodzina / miasto / dzielnica / okolice szkoły, domu).

Uczestnicy: uczniowie warszawskich szkół w wieku 16-18 lat; start indywidualny lub w 2-osobowych zespołach.

Forma prac:

* fotoreportaż (w dowolnej technice fotograficznej – analogowej lub cyfrowej)

* reportaż literacki (w pliku tekstowym pdf lub doc)

* reportaż mieszany (tekst i fotografia w dowolnej technice)
 
Terminy:

Zgłoszenie uczestnictwa do 31 maja 2018

Nadsyłanie prac konkursowych do 30 października 2018

Warsztaty fotograficzne i reporterskie dla uczestników: czerwiec 2018 oraz wrzesień/październik 2018 (udział w warsztatach jest nieobowiązkowy).

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres: sladyniepodleglosci@dsh.waw.pl.

Przed wysłaniem zgłoszenia organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Wszelkie pytania należy kierować na adres: sladyniepodleglosci@dsh.waw.pl.

Więcej informacji na stronie DSH.

Konkurs Ślady Niepodległości realizowany jest w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, projekt „Szkoła Niepodległa”. Partnerami projektu są: Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Dom Spotkań z Historią.

Źródło: DSH

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.