11.09.2018 aktualizacja 12.09.2018

Ruszają przesłuchania do konkursu „Do Hymnu!”

Źródło: Narodowe Centrum Kultury     Źródło: Narodowe Centrum Kultury    

W najbliższych dniach rozpoczną się przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Jurorzy przejadą łącznie 48 000 km i odwiedzą 300 szkół w całej Polsce!

Konkurs Do Hymnu jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. 

Hymn wykona łącznie ponad 50 tys. uczniów w największych miastach i małych wioskach – od Wyspy Wolin po Bieszczady, od Podlasia po Zgorzelec. W jednej ze szkół Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewa jednocześnie aż 700 uczniów! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w drugiej połowie listopada.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. 

Dodatkowe informacje: www.dohymnu.nck.pl

Źródło: Narodowe Centrum Kultury    

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.