17.05.2018

Wystawa “Ojcowie Niepodległości” w Węgrowie

21.05.2018 - 30.05.2018 Źródło: IPN Źródło: IPN

21 maja na Rynku Mariackim w Węgrowie zostanie otwarta wystawa “Ojcowie Niepodległości”. W uroczystości wezmą udział: Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP oraz Zofia Paczóska, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej. Wystawa w Węgrowie będzie prezentowana do 30 maja 2018 r. 

Ekspozycja “Ojcowie Niepodległości” prezentuje liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

Ponad dwumetrowe plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim. Na wystawie znajduje się także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r.

Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.

Źródło: IPN
 

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.