08.02.2024 aktualizacja 01.03.2024

Biuro "Niepodległa": 125 wnioskodawców otrzymało dofinansowania z programu "Niepodległa" 2024

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w 2019 roku - fot. Tomasz Tołłoczko. Źródło: materiały prasowe Biura „Niepodległa” Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w 2019 roku - fot. Tomasz Tołłoczko. Źródło: materiały prasowe Biura „Niepodległa”

Biuro "Niepodległa" ogłosiło w czwartek wyniki naboru w programie dotacyjnym "Niepodległa" na rok 2024. Dofinansowanie otrzymało 125 wnioskodawców – 65 samorządowych instytucji kultury i 60 organizacji pozarządowych.

Jak poinformowano, do programu złożonych zostało 951 wniosków, w tym samorządowe instytucje kultury złożyły 423 wnioski, a organizacje pozarządowe 528 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 125 wnioskodawców – 65 samorządowych instytucji kultury i 60 organizacji pozarządowych.

Łączna kwota zarezerwowana na realizację projektów wyniosła 6 mln zł. Poszczególne projekty mogły starać się o dotację w wysokości od 10 do 100 tys. zł.

Dofinansowanie otrzymały m.in.: Fundacja Ave na realizację projektu "Wyspa Leopolda, garnkownia Wandy i Wisła +Soplicy+" - 100 tys. zł; Fundacja Kochania Poznania na realizację projektu "Wspólna Sprawa '44" - 90 tys. zł; Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD na realizację projektu "Wdzięczni Powstańcom Warszawskim i Styczniowym - Aktywizacja Kulturalno-Patriotyczna przez Sztukę" - 90 tys. zł; Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi na realizację projektu "Historia Polski według Artura Szyka" - 90 tys. zł.

Biuro "Niepodległa" przekazało, że dofinansowanie otrzymały wnioski, które otrzymały ocenę końcową na poziomie 75 pkt. i więcej.

Projekty mogą być realizowane od 8 lutego do 20 listopada 2024 r.

Lista z wynikami dostępna na stronie: www.niepodlegla.gov.pl. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ dki/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.