11.11.2022

„Duch jest nieśmiertelny”. Interaktywny spacer po Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Józef Piłsudski stosował to, co dziś nazywamy polityką historyczną. Pokazywał społeczeństwu, że to, co się dzieje na przełomie 1918 i 1919 r., to obrócenie koła historii w drugą stronę – mówi PAP.pl prof. Grzegorz Nowik, historyk, zastępca dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Dworek Milusin oraz nowoczesny budynek z częścią wystawową to dwa trzony Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W skład zbiorów wchodzą pamiątki związane z marszałkiem, ale także z historią Polski przełomu XIX i XX wieku. Najstarsze, z czasów powstania styczniowego.

Dzieła sztuki, fotografie, oryginalne przedmioty z epoki, także te należące do Józefa Piłsudskiego i jego rodziny, dokumenty i relacje wplecione w interaktywną opowieść o drodze do polskiej niepodległości. Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum Józefa Piłsudskiego z prof. Grzegorzem Nowikiem.

Obejrzyj również na PAP.pl: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1476880%2Cduch-jest-niesmiertelny-interaktywny-spacer-po-muzeum-jozefa-pilsudskiego.

Autorki: Anna Nartowska i Monika Rutke

js/ joz/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.