16.03.2018

MKiDN: do 29 marca wojewodowie mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu "Niepodległa"

Tablica na budynku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Fot. PAP/L. Szymański Tablica na budynku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Fot. PAP/L. Szymański

Do 29 marca wojewodowie mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" - poinformowało w piątek ministerstwo kultury. Każdy wojewoda będzie mógł złożyć maksymalnie 3 wnioski w konkursie.

Na dofinansowanie, w ramach drugiego naboru wniosków, przewidziano 1 mln 800 tys. zł. "Na dotację mają szansę projekty o charakterze regionalnym i lokalnym, odwołujące się do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, mające na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków i włączenie obywateli we współtworzenie obchodów" - napisano na stronie MKiDN.

Ministerstwo kultury wskazało, że w ramach aktualnego naboru możliwa będzie realizacja zadań o charakterze popularyzatorskim i edukacyjno-animacyjnym, takich, jak: festiwale, koncerty, spektakle (teatralne, muzyczne i inne), filmy, audycje, wystawy (wraz z katalogami), konkursy, warsztaty edukacyjne, ścieżki tematyczne, akcje plastyczne, wykłady itp. W programie przewidziano zaangażowanie do współpracy partnerów instytucjonalnych, działających na terenie województwa – inne jednostki samorządu terytorialnego i administracji, samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Każdy wojewoda będzie mógł złożyć maksymalnie 3 wnioski w konkursie.

W pierwszym naborze, przeprowadzonym w 2017 r., wsparcie otrzymało 25 projektów ze wszystkich 16 województw. Łączna kwota dofinansowania wyniosła prawie 1 mln 200 tys. zł.

Regulamin konkursu i formularz aplikacyjny są dostępne na oficjalnej stronie PW "Niepodległa" www.niepodlegla.gov.pl w zakładce Dotacje / Program dotacyjny dla wojewodów.(PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ rosa/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.