29.12.2021 aktualizacja 30.12.2021

MKiDN: Wojciech Kirejczyk nowym dyrektorem Biura Programu „Niepodległa”

Wojciech Kirejczyk. Źródło: www.muzhp.pl Wojciech Kirejczyk. Źródło: www.muzhp.pl

Wojciech Kirejczyk został powołany na stanowisko dyrektora Biura Programu „Niepodległa” – poinformowało w środę MKiDN. Zastąpił na tym stanowisku Jana Kowalskiego, który pełnił tę funkcję od grudnia 2017 r.

Wojciech Kirejczyk od 2018 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Programu „Niepodległa”. Był jednym z organizatorów akcji zachęcających do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości i innych świąt narodowych oraz wydarzeń mających na celu budowanie polskiej tożsamości narodowej poprzez prezentowanie historii w nowoczesny sposób. Odpowiadał m.in. za koordynację akcji „Niepodległa do hymnu” (wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w południe 11 listopada), #mojaflaga (zachęcającej do wywieszania biało-czerwonej flagi 2 maja dla uczczenia Dnia Flagi RP), a także Festiwalu Niepodległa.

Nowy dyrektor Biura Programu „Niepodległa” ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, a także studia menedżerskie MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Będąc analitykiem realizował strategiczne projekty doradcze dla wielu jednostek samorządu terytorialnego w całej Polsce oraz dla administracji rządowej. Od 2008 do 2021 roku był również członkiem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Zadaniem Biura Programu „Niepodległa” jest koordynowanie inicjatyw będących elementem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Biuro Programu „Niepodległa” realizuje swoje zadania zgodnie z założeniami Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022 – jego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej i upamiętnienie wysiłku na rzecz odzyskania niepodległości.(PAP)

Autor: Michał Szukała

szuk/ pat/

Copyright

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.